IBRS - International Business & Research Services

 

TISKOVÁ ZPRÁVA

 

Praha, 23.července 2012

 

IBRS: Čeští olympijští fanoušci očekávají pět medailí

 

Největší a nejprestižnější sportovní klání se chystá sledovat až 55 % české populace. Olympiáda je stále lákadlem spíše pro muže než ženy. 78 % mužů a 33 % žen plánuje sledovat Olympijské hry, které budou zanedlouho odstartovány v Londýně. Vyplývá to z výzkumu, který realizovala v rámci pravidelného omnibusu IBRS OBSERVER v červenci agentura IBRS na reprezentativním vzorku 1000 respondentů z celé České republiky, vybíraných kvótní metodou.

 

Plánujete sledovat Olympijské hry v Londýně? Pokud ano, jaké sporty? (N=1000)

 

Nejatraktivnějším sportem pro české fanoušky je atletika, tu se chystá sledovat až 40 % fanoušků. Více než čtvrtina diváků plánuje sledovat fotbalové utkání a 21 % se chystá sledovat také tenis.

 

Ohledně případných úspěchů českých sportovců jsou Češi mírně optimističtí a nejčastěji odhadují, že sportovci pro Českou republiku získají až pět medailí (56%) nebo dokonce 6 až 10 medailí (37%), tedy podobně jako tomu bylo u předešlých letních olympijských her v Pekingu.

 

Odhadněte celkový počet medailí získaných reprezentanty ČR na LOH v Londýně? (N=1000)

 

IBRS působí na českém trhu od roku 1994 a svým klientům z různých oblastí poskytuje plný servis v oblasti marketingového výzkumu. Prostřednictvím svých zástupců je členem ESOMAR. Otázky byly položeny v rámci pravidelného měsíčního omnibusu IBRS OBSERVER na reprezentativním vzorku 1000 respondentů z celé České republiky, vybíraných kvótním způsobem. Dotazování probíhalo prostřednictvím tazatelské sítě IBRS osobními rozhovory face to face s přímým zápisem pořízených dat do notebooku (CAPI). Více na: www.ibrs.cz a www.mujpanel.cz

 

Kontakt:

Monika Bérešová

Research Executive

tel.: 274 822 174

GSM: 734 852 651, beresova@ibrs.cz