IBRS - International Business & Research Services

 

TISKOVÁ ZPRÁVA

 

Praha, 28.května 2012

 

IBRS: Pětina lidí plánuje letos za kulturu utrácet méně

 

Aktuální výzkum společnosti IBRS ukázal, že Češi za kulturní akce ročně utratí v průměru 1685 korun. Téměř polovina Čechů utratí za rok pouze do 1 tisíce korun, třetina je schopna za kulturní akce vydat částky až do 2 500 korun.
55 % lidí je rozhodnuto utratit v tomto roce stejné částky jako loni, naproti tomu pětina lidí uvedla, že letos plánuje utratit méně než v roce 2011. Jen 6 % respondentů je ochotných letos utrácet za kulturu více než v loňském roce.

 

Kolik peněz utratíte ročně za kulturní akce? (N=1000)

 

Kolik peněz utratíte ročně za kulturní akce? (N=1000)

 

Češi nejčastěji za kulturu utrácejí při návštěvě kin. Průměrně 3krát za rok lidé usednou před plátna kin. Přitom každý desátý navštěvuje kina alespoň jednou za měsíc. Kinosály lákají především mladé lidi do 29 let, avšak čtvrtletně vyráží do kina i 51 % starších diváků.

 

Jak často navštěvujete kina? (N=1000)

 

Jak často navštěvujete kina? (N=1000)

 

IBRS působí na českém trhu od roku 1994 a svým klientům z různých oblastí poskytuje plný servis v oblasti marketingového výzkumu. Prostřednictvím svých zástupců je členem ESOMAR. Otázka byla položena v rámci pravidelného měsíčního omnibusu IBRS OBSERVER na reprezentativním vzorku 1000 respondentů z celé České republiky, vybíraných kvótním způsobem. Dotazování probíhalo prostřednictvím tazatelské sítě IBRS osobními rozhovory face to face s přímým zápisem pořízených dat do notebooku (CAPI). Více na: www.ibrs.cz a www.mujpanel.cz

 

Kontakt:

Monika Bérešová

Research Executive

tel.: 274 822 174

GSM: 734 852 651, beresova@ibrs.cz