IBRS - International Business & Research Services

 

TISKOVÁ ZPRÁVA

 

Praha, 3.prosince 2012

 

IBRS: Téměř jedna šestina Čechů před Vánoci nakupuje v zahraničí, nejvíce v Německu

 

Předvánoční čas je každým rokem rájem nejen pro tuzemské obchodníky. Do zahraničí se na předvánoční nákupy letos vydá až 17 % obyvatel České republiky. Češi se za nákupy nejčastěji vydávají do Německa, dále také do Rakouska či Polska. Vyplývá to z výzkumu, který realizovala v rámci pravidelného omnibusu IBRS OBSERVER v listopadu agentura IBRS na reprezentativním vzorku 1000 respondentů z celé České republiky, vybíraných kvótní metodou.

 

Chystáte se na předvánoční nákupy do zahraničí? Kam do zahraničí pojedete před Vánoci nakupovat? (N=1000)

 

Cílem českých spotřebitelů jsou především nákupy oděvů (75%), potravin (71 %), parfumerie či kosmetiky (57 %) a elektroniky (45 %).

 

Zahraniční nákupy před Vánoci lákají více ženy (19%) než muže (14%). Muži častěji než ženy v zahraničí utrácí za elektroniku, ženy naopak za kosmetiku a parfumerii a oděvy.

 

Co všechno budete v zahraničí nakupovat? (N=166)

 

 

IBRS působí na českém trhu od roku 1994 a svým klientům z různých oblastí poskytuje plný servis v oblasti marketingového výzkumu. Prostřednictvím svých zástupců je členem ESOMAR. Dotazování probíhalo prostřednictvím tazatelské sítě IBRS osobními rozhovory face to face s přímým zápisem pořízených dat do notebooku (CAPI). Více na: www.ibrs.cz a www.mujpanel.cz

 

Kontakt:

Monika Bérešová

Research Executive

tel.: 274 822 174

GSM: 734 852 651
beresova@ibrs.cz